2009. január 15., csütörtök

NBA Timberwolves vs Miami

Nah a ma esti, hajnali NBA hirmozsáknak is eljött az ideje. Kicsit most is soká kerültem ide de nem baj. A tegnapi játéknap folyamán a Heat a Timberwolves otthonána látogatott győzelem reményében. Az a fő kérdés a Miami meccseit illetően, hogy akad e vki aki fel tud nőni Wade-hez és segitse őt abban h ne neki kelljen egyedül megvernie mindenkit, bár többynire ez szokott lenni. Ezen az estén azonban ketten és sokban segitették Wade munkáját. Főleg védekezésben jeleskedett most Shawn Marion és Udonius Haslem is. Mind2en dupla duplával zárták a meccset. elöbbi 16 pontja mellett 11 pattanot jegyzett, míg utóbbi 17 pontja mellé 10 lepattanó került fel az eredményjelzőre. Annak ellenére h volt amikor a minnesotaiak 13 pontal is vezettek a Heat-nek sikerült visszakapaszkodni és végül behuzni a meccet, ebben az utolsó pillanatban dobott Marion büntetők fontos szerepet játszottak. Wade persze most is kitünöen játszott, 31 pontal és 8 gólpasszal járult hozzá a sikerhez, ami persze elgedhetetlen volt. Wade dominált az első félidőben de aztán már jobban figyeltek rá, ez abban is megmutatkozott h a 2 félidőben 20 percig 2 pontot engedtek csak neki. Probálkoztak rajta igaz lekettözéssel, de olyan volt mintha nem is lenne semmi, könnyen szerzett pontokan tranzision-ben, és ha faltolták akkor a büntető vonalom is helytállt. (9/11) Ezután következet egy faltos kosár ami a büntetővel együtt már 3 pontot- majd Marion alley oop passza után ujjab 2 pontot jelentett a Haet neve mellet. Igy végül a meccs végét jelentő dudaszó után a kijelző 99 - 96 ot mutatott a Miami javára